Vet dette er delvis nevnt tidligere, men en oppsummering.
ALT som kommer inn til Norge med en verdi på over 200 kr må man betale moms på (25%). Noen er heldige å slipper unna med en sløv tollbetjent, men stort sett så er det regelen.
NOE som kommer inn til Norge får i tillegg en tollavgift. Er ikke sikker på hvor mye den er på, eller hva som får denne avgiften, men tror klær er blant dem. Ikke sikker på om kostymer blir regnet som klær i den sammenhengen.
Unntakene er; Har du med deg saker i bagasjen fra utlandet så er grensen på 3000 (om du har vært i utlandet mindre enn 24 timer) eller 6000 (mer enn 24 timer).
Når det gjelder fursuits så er det tilnærmet umulig for en tollbetjent å se at den oppgitte verdien ikke er i samsvar med pakkens virkelige verdi (annet enn veldig grovt sett), så man kan i teorien få satt verdien til 199kr for en full suit.
Problemene er da:
1. Om tollerne skjønner at det er på jordet, kan de kreve kopi av faktura etc. før du får pakken.. Sammen med en solid regning om beløpet ikke stemmer
2. Om pakken bli skadet så er 5000kr suiten din kun forsikret for 199kr
TL;DR
Norske tollregler suger ganske kraftig, og det vil blir dyrere enn du håpet.